تلویزیون شهری

 

تلویزیون شهری در واقع  به نمایشگرهای بزرگی گفته  می شود که در سطح شهر و در  کنار چهار راه ها، اتوبان ها، بزرگراه ها، پارک ها و استادیوم های ورزشی بر روی دکل های بزرگی نصب شده و قابلیت  نمایش تیزرهای ویدیویی را به صور ت فول کالر دارا می باشد.

تلویزیون شهری از کنار هم قرار گرفتن بلوک هایی ساخته می شود که به این بلوک ها به اصطلاح ماژول LED می گویند.ماژول ال ای دی  بلوک های مربع و یا مستطیلل شکلی هستند که با کنار هم قرار گرفتن تعدادی از آنها کابینت رنتال ساخته می شوند.در واقع یک تلویزیون شهری از کنار هم قرار گرفتن ماژول LED فول کالر ،منبع تغذیه و مادربرد در یک فریم تلویزیون شهری و یا کابینت رنتال ساخته می شود

تبلیغات محیطی به عناصر فیزیکی که قابل اجرا جهت تبلیغات در سطح شهر هستند و در  تیررس ببنندگان قرار می گیرند اطلاق می گردد.تبلیغات محیطی یکی از قدیمی ترین روش های تبلیغاتی می باشد که امروزه استفاده از تلویزیون شهری در تبلیغات محیطی بسار رایج و پر کاربرد شده است.

 از جمله انواع متفاوت تبلیغات محیطی استفاده از  تابلوهای تبلیغاتی، بیلبوردها، فضاهای تبلیغاتی داخل مترو، بدنه اتوبوس ها و … می باشند. یکی از مزیت های فوق العادهه تبلیغات محیطی که سبب برتری آن نسبت به دیگر رسانه های تبلیغاتی گردیده این است که مخاطب ناگزیر به دیدن تبلیغات محیطی بوده و چون نمی تواند چشم خود را از رنگ ها و طرح های اطراف خود بپوشاند..

انواع تلویزیون های شهری

به طور کلی تلویزیون شهری از نظر ساختار پیکسلی به دو دسته SMD و LED تقسیم می شوند .

 دات پیچ فاصله ی بین پیکسل هارا می گویند. دات پیچ بر حسب میلی متر اندازه گیری می شود و نشان دهنده فاصله مرکز تا مرکز دو پیکسل مجاور است . دات پیچ با حرف P و به دنبال آن عدد فاصله بر حسب میلی متر نشان داده می شود . به عنوان مثال10 P نشان دهنده این است که فاصله مرکز تا مرکز دو پیکسل مجاور10mm است.

تلویزیون شهری از نظر کاربرد به دو دسته Outdoor و Indoor تقسیم می شوند . تلویزیون شهری Outdoor به طور کامل ضد آب هستند و تا حدودی ضد ضربه اند وو همچنین به علت وجود آفتاب گیر روی هر پیکسل در نور آفتاب به راحتی تصویر را نمایش می دهند . از این تلویزیون ها بیشتر در فضا های باز شهری مانند چهار راه ها ، بزرگراهه ها ، فرودگاه ها ، پارک ها و مصلی ها استفاده می شوند . تلویزیون های Indoor ضد آب نیستند و در اغلب اوقات فاقد آفتاب گیرند و از آنها بیشتر در فضاهای بسته مثل تالارها، استادیوم های ورزشی  ، سالن های کنفرانس ، سالن های آمفی تئاتر ، سالن فرودگاه ها ، سالن مترو و استادیو ها استفاده می شود. 

  تلویزیون  شهری از نظر نحوه راه اندازی نیز به دو دسته  Online و Offline تقسیم می شوند. در نوع آنلاین برای راه اندازی تلویزیون شهری از یک کامپیوتر شخصی به عنوانن کنترلر استفاده می شود. از این مدل بیشتر برای ساخت تلویزیون هایی با ابعاد بزرگ استفاده می شود. در این نوع از تلویزیون شهری به نحوی صفحه نمایش بزرگ تلویزیونن شهری نقش مانیتور کامپیوتر را بازی می کند و برای نمایش فیلم و تصاویر، کامپیوتر باید به طور مداوم روشن بماند.  در نوع آفلاین برای راه اندازی تلویزیون از برد های کنترل خاصی استفاده می شود که تنها برای برنامه ریزی به کامپیوتر احتیاج دارند و برای ادامه کار و پخش فیلم به طور مستقل کار می کنند.

 

درباره ما

  شرکت البرز نوآوران تجارت با نام تجاری البوبه عنوان یک شرکت هلدینگ تجاری با در اختیار داشتن تیم مدیریتی و کارشناسی متخصص در تلاش است تا در راستای کاهش مصرف انرژی  سهمی هرچند اندک داشته باشد ...

 

آدرس ما

 

آدرس دفتر مرکزی :

تهران، بزرگراه اشرفی اصفهانی، پایین تر از پل همت 

نبش خیابان خان بابایی شرقی، پلاک 2، طبقه پنجم ، واحد 20
تلفن: 46043976  
نمابر: 46043972

 

البرز نوآوران تجارت

albo22