OLED ها نسل جدیدی از منابع نوری

 

OLED

متخصصان و کاربران هر دو بر این نظرند که‎OLED-(organic light emitting diode )ها یا دیودهای نوری ارگانیک نوآوری جدیدی هستند که با بهره بردن از این تکنولوژی جدید و تجهیزاتی مانند هیت سینک ها، رفلکتورها و لنزهایی که درگذشته نیز استفاده می شدند، آینده روشنایی را متحول خواهند کرد. OLED ها تنها 2 میلی متر ضخامت داشته که این موضوع باعث از بین رفتن محدودیت های بیشتری برای طراحان روشنایی خواهد شد. استفاده از خاصیت دفیوزر یا رفلکتور بودن ماژول نوری OLED ها می تواند زیبایی منحصر به فردی را به وجود آورد.

ساختمان یک OLED

یک دیود نوری ارگانیک شامل چندین لایه نیمه هادی ارگانیک است. که نیمه هادی ها بین دو الکترود که حداقل یکی از آنها شفاف است، قرار دارند. تصویر دو نوع مختلف از OLED ها را نشان می دهد: در سمت چپ تصویر با یک الکترود شفاف و در سمت چپ هر دو الکترود شفاف هستند. ساختمان OLED شامل قرارگیری لایه های نیمه هادی و الکترودها است. یکی از رایج ترین روش ها استفاده از یک لایه شیشه ای با پوشیده شده با اکسید قلع به عنوان آند شفاف و یک لایه فلزی غیرشفاف به عنوان کاتد است. و ضخامت لایه ارگانیک کمتر از یک میکرون می باشد.

ویژگی های تکنولوژی OLED

از آنجا که OLED ها خواص ویژه ای دارند، می توانند مزایایی برایمان فراهم سازند که هرگز در گذشته در دسترس نبوده اند از جمله:

  • تابش یکنواختی از منبع نوری دارند و در هنگام خاموش بودن ظاهری آینه مانند و سفید رنگ دارند.
  • بسیار نازک و در نتیجه بسیار سبک هستند
  • درصد نمود رنگ بالا و کیفیت نور بالایی دارند
  • رنگ نور سفید گرم آنها می تواند فضایی لذت بخش به وجود آورد
  • پتانسیلی برابر یا حتی بیشتر از لامپ های فلوئورسنت و بخارجیوه در کارایی و طول عمر دارند
  • هیچ گونه طیف UV یا IR تولید نمی کنند که باعث می شود گزینه مناسبی برای روشنایی اجسام حساس به طیف های خاص باشند
  • محصولاتی که در آینده با این نوع از منابع نوری تولید شوند می توانند بسیار انعطاف پذیر باشند.

 

درباره ما

  شرکت البرز نوآوران تجارت با نام تجاری البوبه عنوان یک شرکت هلدینگ تجاری با در اختیار داشتن تیم مدیریتی و کارشناسی متخصص در تلاش است تا در راستای کاهش مصرف انرژی  سهمی هرچند اندک داشته باشد ...

 

آدرس ما

 

آدرس دفتر مرکزی :

تهران، بزرگراه اشرفی اصفهانی، پایین تر از پل همت 

نبش خیابان خان بابایی شرقی، پلاک 2، طبقه پنجم ، واحد 20
تلفن: 46043976  
نمابر: 46043972

 

البرز نوآوران تجارت

albo22